Slovensko zvíťazilo v Macedónsku a suverénne vedie skupinu C

TASR TA3
15.11.2014 22:41

Slovenskí futbalisti sú v kvalifikácii ME 2016 zatiaľ stopercentní. V Macedónsku vyhrali 2:0 a s 12 timi bodmi suverénne vedú tabuľku C skupiny. Tréner Kozák poslal od začiatku na ihrisko Stocha, ktorý nahradil zraneného Maka. V zostave nechýbal ani Martin Škrtel, ktorého trápila choroba.

Slovenskí futbalisti zvíťazili v sobotňajšom kvalifikačnom zápase EURO 2016 v Skopje nad reprezentáciou domáceho Macedónska 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 25. minúte Juraj Kucka, v 38. minúte spečatil triumf hostí Adam Nemec.

Zverenci trénera Jána Kozáka potvrdili post lídra C-skupiny, ktorej kraľujú s plným počtom 12 bodov zo štyroch zápasov. Po predchádzajúcich triumfoch na Ukrajine (1:0), doma so Španielskom (2:1) a v Bielorusku (3:1) tak opäť zabodovali naplno a sú na skvelej ceste postúpiť na finálový turnaj do Francúzska. Dvojica Španielsko - Ukrajina na nich dobiedza s 9 bodmi na konte, ďalšie tímy už prakticky stratili šancu bojovať o postup.

Úspešný rok Slováci uzavrú v utorok 18. novembra v prípravnom zápase v Žiline s Fínskom (17.00 h). Kvalifikačné boje v roku 2015 začnú 27. marca v Žiline s jednobodovým outsiderom z Luxemburska.