CNN opustí Rusko do konca roka

CNN opustí Rusko do konca roka
Zdroj foto: SITA
Americká vysielacia stanica CNN zastaví do konca roka svoje vysielanie v Rusku. Informoval o tom vlastník stanice spoločnosť Turner Broadcasting System Europe, ktorú cituje ruská agentúra TASS.

Ruský federálny dozorný úrad pre telekomunikácie Roskomnadzor v pondelok uviedol, že s rozhodnutím CNN International nemá nič do činenia. Predstaviteľ stanice pre agentúru povedal, že dôvodom sú nedávne zmeny v ruských mediálnych zákonoch, ktoré obmedzujú zahraničné vlastníctvo médií. CNN už ruských káblových a satelitných operátorov informovala, že s vysielaním končí 31. decembra 2014. Stanica však zároveň vyjadrila nádej, že sa do Ruska bude môcť opäť vrátiť.

Moskva sa snaží regulovať činnosť médií v Rusku. Novoschválený zákon napríklad vyžaduje obmedzenie zahraničnej majetkovej účasti v médiách na 20 percent do konca roka 2016. Spoločnosť Turner Broadcasting vo vyhlásení uvádza, že prehodnocuje svoje možnosti pre CNN v Rusku "vo svetle nedávnych zmien v ruských mediálnych zákonoch". Kým sa tak deje, "ukončuje svoje existujúce mediálne vzťahy". Kritici prísne zákony považujú za obmedzovanie slobody slova.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá