Real Madrid zdolal Rayo Vallecano 5:1, Barca otočila v Almerii

9.11.2014 08:08

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom dueli 11. kola španielskej La Ligy na trávniku UD Almeria 2:1. Po polčase, v ktorom prehrávali po góle Thievyho Bifoumu, sa o obrat skóre postarali Neymar a Jordi Alba.

V úvodnom dejstve duelu sa ujala len gólová príležitosť Bifouma, ktorej predchádzala Messiho strata lopty v súboji s triom hráčov súpera. Po následnej dlhej prihrávke ušiel domáci útočník obrane "Barcy" a nedal brankárovi Bravovi šancu. Hostia čakali na gól až do 73. minúty. Suarezovu prihrávku namieril striedajúci Neymar z päťky len do domáceho hráča, od ktorého sa lopta odrazila do siete. Rozhodujúci moment prišiel osem minút pred koncom, keď ďalší Suarezov center umiestnil do siete Alba.

V ďalšom stretnutí potvrdil Real Madrid rolu favorita a na domácej pôde si poradil s Rayom Vallecanom hladko 5:1. Za "biely balet" skórovalo päť rozličných hráčov, keď sa postupne strelecky presadili Bale, Ramos, Kroos, Benzema i Ronaldo. Real s 27 bodmi zároveň vedie tabuľku, druhá Barcelona zaostáva o dva body.

Malaga - Eibar 2:1 (0:1)
Góly: 53. Juanmi, 90. Amrabat (z 11 m) - 42. Arruabarrena, ČK: 88. Navas (Eibar)