Tatar a Hossa asistovali, Detroit zvíťazil, Capitals ukončili sériu prehier

TASR
8.11.2014 07:26

Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v piatich zápasoch zámorskej NHL, ktoré sa hrali v noci na sobotu. Tomáš Tatar a Marián Hossa si pripísali zhodne asistenciu, kým však Tatarov bod pomohol Detroitu k víťazstvu 4:2 nad New Jersey, Hossova gólová prihrávka nezabránila prehre Chicaga s Washingtonom (2:3).

Domáci Blackhawks viedli 2:0, no Capitals v závere druhej tretiny tromi gólmi v priebehu necelých piatich minút otočili skóre a ukončili sériu piatich prehier.

V ďalšom stretnutí Carolina so slovenským zadákom Andrejom Sekerom zdolala na domácom ľade Columbus 3:2 až po predĺžení. Víťazný gól dal v 65. minúte Elias Lindholm. Marko Daňo sa ako zdravý náhradník nezmestil do zostavy Blue Jackets.

Dvaja slovenskí obrancovia sa predstavili v Buffale, kde si Edmonton s Martinom Marinčinom poradil so Sabres 3:2. Za domácich odohral 17 a pol minúty Andrej Meszároš.