Good Angels doma nestačili na Wislu Krakov

SITA TA3
5.11.2014 20:07

Hráčky Good Angels Košice neúspešne vstúpili do nového ročníka Európskej ligy v basketbale žien. V úvodnom súboji A-skupiny prehrali v stredu na domácej palubovke v Steel aréne s poľským klubom Wisla Can-Pack Krakov 55:68 (30:36).

Po úspešnom vstupe Košičaniek do zápasu hosťujúce hráčky zlepšili obranu aj streľbu a napokon sa tešili zo zaslúženého víťazstva.

Prvý euroligový súboj dvoch bývalých kolegov z lavičky Good Angels sa teda skončil v prospech trénera Krakova Štefana Sviteka, ktorý zdolal domáceho Maroša Kováčika. Najbližšie sa košické hráčky v Európskej lige predstavia 12. novembra na palubovke obhajcu trofeje Galatasaray Istanbul. Líderkou domáceho tímu bola kapitánka Zuzana Žirková, autorka 14 bodov. V hosťujúcom družstve nastrieľala Američanka Jantel Lavenderová 22 bodov.

Výsledok - streda:

Európska liga v basketbale žien - A-skupina:
Good Angels Košice - Wisla Can-Pack Krakov 55:68 (18:15, 12:21, 10:12, 15:20)
Najviac bodov: Žirková 14, Hruščáková 12, Krivačevičová 10 - Lavenderová 22, Petronyte 16, Abdiová 15

Domáce hráčky viedli v úvode zápasu 4:0 aj 10:4 a vďaka aktívnej hre a strelecky disponovanej Krivačevičovej vyhrali prvú štvrtinu 18:15. V druhej štvrtine najmä vďaka presnej ruke kapitánky Žirkovej (3 trojky) narástol náskok Good Angels v 16. min na 27:21 a neskôr aj 30:24, ale potom prišla čierna trojminútovka domácich. Krakovčanky vedené bývalým trénerom Košičaniek Svitekom vyhrali záverečný úsek prvého polčasu 12:0 a preklopili skóre na svoju stranu (36:30).

Aj v tretej štvrtine si krakovské basketbalistky udržiavali niekoľkobodový náskok a do záverečnej desaťminútovky vstúpili s 8-bodovým vedením (48:40). V úvode štvrtej štvrtiny narástol náskok hostiek na 10 bodov a to už bolo nad sily domácich basketbalistiek. Keď bývalá hráčka Košíc Abdiová zvýšila necelé dve minúty pred koncom štvrtej štvrtiny trojkou na rozdiel 13 bodov (65:52), bolo rozhodnuté.