LG a Google uzavreli dohodu o výmene patentov

LG a Google uzavreli dohodu o výmene patentov
Zdroj foto: SITA
Americký internetový gigant Google a juhokórejský výrobca elektroniky LG si umožnia vzájomný prístup k svojim patentom. Informovala o tom agentúra DPA.

Oba koncerny uzatvorili licenčnú dohodu, ktorá sa týka "širokého spektra produktov a technológií", uvádza sa v spoločnom vyhlásení. Dohoda sa týka existujúcich patentov, rovnako ako všetkých patentov v najbližších desiatich rokoch.

LG je piatym najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete. Jeho trhový podiel podľa aktuálnych čísiel poradenskej firmy IDC predstavuje 5,1 %. Po pomalšom štarte v segmente inteligentných telefónov zaznamenal juhokórejský koncern v 3. kvartáli 2014 rekordný predaj.

Google podpísal podobnú dohodu s juhokórejským koncernom Samsung Electronics v januári. Samsung je rivalom LG a zároveň najväčším svetovým výrobcom smartfónov na svete. Väčšina inteligentných telefónov od LG aj Samsungu využíva operačný systém Android od Google. Výrobcovia prístrojov s Androidom museli v uplynulých rokoch čeliť mnohým patentovým žalobám zo strany Apple a Microsoftu. Tieto patentové spory však v poslednom čase výrazne poľavili.

"LG si cení svoje partnerstvo s Google. Táto dohoda podčiarkuje rozhodnutie oboch spoločností vyvíjať nové produkty, ktoré uľahčia spotrebiteľom život," uviedol vicešéf LG J.H. Lee.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá