Cibulková zdolala v Sofii aj Suárezovú-Navarrovú

SITA TA3
29.10.2014 23:34

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zostáva bez prehry aj po druhom zápase na koncosezónnom výberovom podujatí WTA Garanti Koza Tournament of Champions v bulharskej Sofii (dotácia 750 000 USD, tvrdý povrch v hale Arena Armeec).

Turnajová dvojka Cibulková si v záverečnom súboji stredajšieho programu poradila v základnej skupine Sredec so Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou, nasadenou päťkou, za 113 minút 7:5, 6:4. Po dvoch víťazstvách je slovenská tenistka blízko postupu do sobotňajšieho semifinále. Svoje účinkovanie v skupine Sredec zakončí vo štvrtok približne po 20.30 h SEČ súbojom s Nemkou Andreou Petkovicovou.

Nabudená Cibulková v prvom sete viedla nad Suárezovou-Navarrovou 5:0, ale napokon potrebovala odohrať 12 gemov a 7 setbalov, kým ho získala po 65 minútach 7:5. V druhom dejstve už 25-ročná Slovenka nepustila šancu na víťazstvo z rúk a za stavu 5:4 premenila pri podaní súperky druhý mečbal.

Zverenka fedcupového kapitána SR Mateja Liptáka Cibulková zdolala o rok staršiu Španielku už druhý raz. Začiatkom tohto roku počas svojej spanilej jazdy až do finále Australian Open ju poslala v 3. kole z dvorca s debaklom 6:1, 6:0. Cibulková má aktuálne v Sofii už istých 65 000 USD a 45 bodov do rebríčka WTA. "Som šťastná, že som zvíťazila, lebo to bol veľmi náročný zápas. Viedla som 5:0 v prvom sete, ale potom sa súperka agresívnejšou hrou chytila a ja som sa naspäť k svojej hre vrátila až za stavu 5:5. Na zápas s Petkovicovou sa teším, chcem si ho užiť," vravela Cibulková v prvom interview pre organizátorov.

Nemka Andrea Petkovicová (4.) zvíťazila v úvodnom stredajšom súboji skupiny Sredec nad domácou držiteľkou voľnej karty Cvetanou Pironkovovou, osmičkou turnaja, za 127 minút 7:5, 6:2. Petkovicová si pripísala prvé víťazstvo na tohtoročnom sofijskom turnaji a oživila šancu na postup do semifinále. Domáca hráčka Pironkovová má na konte dve prehry a je už bez šance na postup.

V skupine Serdika sa v stredu zrodilo jednoznačné víťazstvo Španielky Garbine Muguruzovej-Blancovej (7) nad turnajovou jednotkou, Ruskou Jekaterinovu Makarovovou, 6:2, 6:1. Pre obe hráčky to bol vstup do turnaja.

Streda - výsledky - súhrn:

Skupina Sredec:
Dominika Cibulková (SR-2) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-5) 7:5, 6:4 za 113 minút
Andrea Petkovicová (Nem.-4) - Cvetana Pironkovová (Bul.-8) 7:5, 6:2 za 127 minút

Skupina Serdika:
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7) - Jekaterina Makarovová (Rus.-1) 6:1, 6:2 za 69 minút