Nezamestnanosť nad 20 % malo v septembri 12 okresov

Nezamestnanosť nad 20 % malo v septembri 12 okresov
Zdroj foto: SITA
Miera nezamestnanosti bola na konci minulého mesiaca vyššia ako 20 % v dvanástich okresoch na Slovensku. Oproti koncu septembra minulého roka sa počet okresov presahujúcich 20-percentnú nezamestnanosť znížil o štyri.

Okresy, v ktorých bola na konci septembra tohto roka nezamestnanosť nad 20 %, patria do Prešovského, Banskobystrického alebo Košického kraja. Z dvanástich okresov sa päť nachádza v Banskobystrickom kraji, štyri v Prešovskom kraji a tri v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (UPSVAR).

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci septembra v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 30,21 %, čo je medziročný pokles o 1,83 percentuálneho bodu. Nasleduje okres Revúca, kde sa miera nezamestnanosti medziročne znížila o 2,76 percentuálneho bodu na 27,51 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola na konca septembra tohto roka miera nezamestnanosti 24,95 %, čo je medziročne menej o 2,65 percentuálneho bodu.

Okres Rožňava vykázal 23,92-percentnú mieru nezamestnanosti, čo je medziročný pokles o 1,27 percentuálneho bodu. Päticu okresov s najvyššou nezamestnanosťou na konci minulého mesiaca uzatváral okres Poltár, kde nezamestnanosť predstavovala 23,82 %. V porovnaní so septembrom 2013 išlo o pokles o 1,86 percentuálneho bodu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá