Stoštrnásťročná žena musela na Facebooku klamať o svojom veku

Stoštrnásťročná žena musela na Facebooku klamať o svojom veku
Zdroj foto: SITA
Stoštrnásťročná Američanka Anna Stoehr musela klamať o tom, koľko má rokov, aby si mohla založiť účet na sociálnej sieti Facebook. Informoval o tom portál digitálneho kanálu Kare 11, podľa ktorého nemohla pri vypĺňaní údajov zadať skutočný dátum narodenia, pretože najstarší možný rok, ktorý systém ponúka, je 1905.

Aj napriek tomu, že prišla na svet už o päť rokov skôr, musela napokon uviesť, že nie je až taká stará. Zakladateľovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi vraj preto už poslala list, v ktorom mu odkázala, že je ešte stále tu.

Stoehr, ktorá je údajne najstaršou obyvateľkou Minnesoty, sa okrem Facebooku naučila pracovať aj s Googlom či softvérom FaceTime. Pomohol jej s tým obchodník Joseph Ramireza, ktorý sa s ňou zoznámil, keď predával mobilný telefón jej 85-ročnému synovi.

Ako uvádza The Huffington Post 114-ročná Stoehr nie je jedinou seniorkou, ktorá sa zaujíma o najnovšie technológie. Jedným z najstarších používateľov služby Instagram je podľa portálu 85-ročný Rex Redstone a najstarším človekom zaregistrovaným na Facebooku bola vraj doteraz 106-ročná Edythe Kirchmaier.

Informácie pochádzajú z webstránok www.huffingtonpost.com a www.kare11.com.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá