Zvolenský obrat proti Skaličanom

10.10.2014 20:52

Hokejisti Zvolena zdolali v piatkovom súboji 11. kola Tipsport extraligy na domácom ľade hráčov Skalice 5:4. Druhý tím tabuľky sa však proti poslednému poriadne natrápil. V polovici stretnutia viedli hostia zo Záhoria po dvoch góloch Daniela Štumpfa a jednom zásahu Ľubomíra Vaškoviča 3:0, po druhej tretine ešte 4:2.

V tretej tretine sa však domáci nadýchli k obratu a dokonali ho víťazným gólom v podaní Lukáša Juríka v 58. min.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 11. kolo:

HKM Zvolen - HK 36 Hant Skalica 5:4 (0:2, 2:2, 3:0)
Góly: 33. Brabenec (Bagin, Podkonický), 35. Podkonický (Puliš), 41. Bortňák (Podkonický), 42. Juraško, 58. L. Jurík (Bortňák, Juraško) - 13. Vaškovič (R. Školiak, Stloukal), 16. Štumpf (Méry, P. Horváth), 30. Štumpf (J. Jurík), 34. R. Školiak
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Síkela (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Korba, 1117 divákov

Zvolen: Šimko - Juraško, Bagin, Ťavoda, Hraško, Pichnarčík, Tomko, Varholík - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Síkela, Bortňák, Martin Ďaloga - Fekiač, Jakubík
Skalica: P. Romančík - I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Pavešic, Mikéska - Vaškovič, R. Školiak, Stloukal - Méry, Jabrocký, Šimíček - J. Jurík, Štumpf, Bezúch - Rejžek, Brzobohatý, M. Romančík