Nitra vrátila Popradu prehru z úvodu súťaže

5.10.2014 20:33

Hokejisti HK Nitra zdolali v 10. kole Tipsport extraligy na vlastnom štadióne HK Poprad 4:3 a vrátili súperovi tesnú prehru 0:1 po predĺžení z úvodného stretnutia ročníka.

V zostave tímu spod Zobora nastúpil prvýkrát pred vlastnými fanúšikmi Maris Jass. Nitra mala viac z hry, Poprad bol najmä v úvode nebezpečnejší. Domáci trikrát viedli o gól, hostia trikrát dokázali vyrovnať. Na presný zásah Jakuba Ručkaya zo 47. min však už odpoveď nenašli.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 10. kolo - nedeľa:

HK Nitra - HK Poprad 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 3. Pupák (E. Bednár, J. Ručkay), 30. Piačka (Lelkeš, R. Mráz), 35. J. Štefanka (J. Ručkay, Michal Novák), 47. J. Ručkay (E. Bednár) - 5. Kroták (S. Takáč), 32. Marek Nagy, 45. Paločko (Kroták)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Holienka, Tvrdoň, 2740 divákov

Nitra: Lakosil - Nádašdi, Jass, E. Bednár, Michal Novák, Jeremenko, Milo, Lukáš Novák, Pavlíček - Tománek, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, M. Kováčik, Marek Slovák - Pupák, J. Štefanka, J. Ručkay - Piačka, Lelkeš, R. Mráz

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Makovský, Kasík, Pitka, Malina - T. Sýkora, Bartečko, Hvila - Kroták, S. Takáč, Paločko - Marek Nagy, Paukovček, Gápa - Štrauch, Mlynčár

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry. "My sme konečne chceli doma vyhrať trojbodovo. Zakaždým ked sme odskočili na rozdiel gólu, Poprad to vyrovnal, ale napokon sa nám podarilo streliť víťazný gól a sme radi, že sme pretrhli tú nepriaznivú šnúru."

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Máme chorých a zranených hráčov, takže sme nemali dosť hráčov na štyri päťky. Trikrát sa nám podarilo vyrovnať stav, potom už nie. Za našu obetavosť sme si zaslúžili ísť do predĺženia. Nitre všetci na Slovensku závidíme fantastických divákov."