Pánika vyhlásili za prvú hviezdu

1.10.2014 08:31

Slovenského hokejistu Richard Pánika z Tampy Bay vyhlásili za prvú hviezdu utorňajšieho prípravného súboja pred novou sezónou NHL s Dallasom. Martinčan strelil pri výhre 5:1 jeden z gólov Lightning, bol to jeho prvý presný zásah v príprave. Už v 37. sekunde duelu ním otvoril skóre, neskôr sa presadili aj jeho ďalší štyria spoluhráči. Pánik bol na ľade len necelých desať minút, pripísal si dva plusové body.

Vyše 22 minút odohral v utorok v príprave kapitán Bostonu Zdeno Chára, Bruins prehrali s New Yorkom Islanders 3:5. Chára nebodoval, na trestnej lavici sedel štyri minúty. V drese Islanders, ktorí v súboji viedli aj 3:1 a o náskok prišli v úvode tretej tretiny, sa nepredstavili Jaroslav Halák a Ľubomír Višňovský. Prvýkrát v príprave zvíťazili hráči St. Louis, ktorí zdolali Carolinu 3:1. V drese Hurricanes sa bodovo nepresadil Andrej Sekera, ktorý bránku Briana Elliotta ohrozil raz. Neuspel ani tím Mareka Hrivíka New York Rangers, ktorý prehral s Philadelphiou 2:4. Hrivík mal dostatok priestoru na ľade (18:25 min), na bránku Flyers vyslal dve strely.

Čisté konto vychytal v utorok Jonas Hiller a s 28 zákrokmi doviedol Calgary k výhre nad Coloradom 2:0. Hviezdou súboja medzi San Jose a Los Angeles bol Justin Williams, ktorý strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. V drese Kings sa zo zdravotných dôvodov nepredstavil Marián Gáborík.

Výsledky utorkových prípravných stretnutí pred novou sezónou zámorskej hokejovej NHL:
Boston - New York Islanders 3:5 (1:0, 0:3, 2:2) - Zdeno Chára (Boston) 0+0, +1, 4 tr. minúty, 22:30 min
Philadelphia - New York Rangers 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) - Marek Hrivík (New York Rangers) 0+0, 2 strely, 18:25 min
St. Louis - Carolina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) - Andrej Sekera (Carolina) 0+0, 1 strela, 2 tr. minúty, 20:16 min
Winnipeg - Ottawa 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Dallas - Tampa Bay 1:5 (0:1, 1:2, 0:2) - Richard Pánik (Tampa) 1+0, +2, 2 strely, 9:41 min
Calgary - Colorado 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
San Jose - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)