Djokovič uspel v prvom zápase od prehry v semifinále US Open

Djokovič uspel v prvom zápase od prehry v semifinále US Open
Zdroj foto: SITA
Srbský líder svetového rebríčka tenistov Novak Djokovič uspel vo svojom prvom zápase od prehry 6. septembra v semifinále newyorských grandslamových US Open s Japoncom Keiom Nišikorim.

V 1. kole singlovej súťaže na turnaji ATP World Tour 500 China Open v čínskom Pekingu v utorok zdolal Španiela Guillerma Garcíu-Lópeza za 64 minút presvedčivo 6:2, 6:1. V bilancii zo vzájomných duelov zvýšil na 7:0.

Dvadsaťsedemročný Belehradčan sa v osemfinálovom 2. kole v dejisku OH 2008 stretne s Kanaďanom Vasekom Pospisilom, ktorému vlani v rámci semifinále Davisovho pohára povolil na antuke dovedna len 6 gemov v troch setoch. Djokovič má na tomto podujatí zápasovú štatistiku 20:0, získal titul v sezónach 2009, 2010, 2012 a 2013.

"Bojujem o post koncoročnej jednotky a každý turnaj je dôležitý. Je v tom obrovská motivácia, milujem súťaženie," podotkol Djokovičpodľa webu Asociácie tenisových profesionálov a k zápasu dodal: "Určite som môjho súpera nehodlal podceniť. Chcel som si vstupovať do dvorca a diktovať hru. Myslím si, že sa mi to aj podarilo. Obaja sme začali trochu nesúrodo, postrácali sme si podania. Chcelo to čas na nadobudnutie rytmu a adaptáciu na podmienky. Celkovo sa však na dnešný výkon nemôžem sťažovať."

Dvojhra - 1. kolo:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Guillermo García-López (Šp.) 6:2, 6:1 za 64 minút

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá