Keby som bol v situácii ako Frešo, odstúpil by som, tvrdí Figeľ

Aktualizované:
Ak by sa predseda KDH Ján Figeľ ocitol v podobnej situácii ako líder SDKÚ-DS Pavol Frešo, radšej by sa vzdal funkcie šéfa strany.

"Ťažko sa mi komentuje situácia v inej strane, ale keby som bol v situácii, že nemám väčšinovú dôveru v strane, tak čitateľne, evidentne, tak by som nielenže zvážil, ale ponúkol by som takýto post, aby sa strana nadýchla a hnutie mohlo ísť ďalej," vyhlásil Figeľ v relácii V politike televízie TA3. Situácia v SDKÚ podľa jeho slov nie je jednoduchá a je na členoch strany, aby hľadali riešenie. "Ale o to viac chcem povedať, že KDH je hnutím, ktoré je otvorené a orientované na spoluprácu," dodal Figeľ.

Predseda KDH zhodnotil pôsobenie hnutia v opozícii ako pomerne úspešné. "Po prvom polčase by som povedal, že napriek všetkým zložitostiam tohto obdobia, KDH ponúka obraz konštruktívnej a dôslednej opozície, a nielen obraz, ale aj prácu a ovocie," povedal Figeľ. Stranu podľa Figeľa často obviňovali zo spolupráce so Smerom, ukázalo sa však, že nebyť KDH, nenastali by mnohé pozitívne zmeny. "Čas ukazuje, že v justícii, ktorá je dominantou sférou štátnej politiky, nastávajú výrazné zmeny, prebieha deharabinizácia a toto by bez KDH neprišlo," dodal. Predseda kresťanských demokratov tiež vyzdvihol, že sa im podarilo presadiť ochranu rodiny v ústave, čo považuje za základ pre vytváranie prorodinnej politiky.

Do komunálnych volieb ide podľa Figeľa KDH s odhodlaním potvrdiť postavenie strany, ktorá v troch ostatných voľbách skončila na druhom mieste. Na margo najbližších parlamentných volieb, ktoré budú v roku 2016, Figeľ uviedol, že cieľom KDH nie je vytvoriť vládu so Smerom. "Našim cieľom nie je asistovanie alebo dopĺňanie Smeru, ale výmena vlády. Mandát na to chceme získať od voličov práve ponukou zodpovednosti nositeľov, tak, aby sme mohli hovoriť o stredopravej alternatíve, nie o nejakých kombináciách, ktoré môžu vyvolávať otázniky," ukončil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá