Výhry Realu, Barcelony i Atlética

28.9.2014 09:19

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom dueli 6. kola najvyššej španielskej súťaže na pôde Villarrealu 2:0. Tri body pre úradujúceho držiteľa Ligy majstrov zariadili ešte v prvom polčase presné zásahy Luku Modriča a Cristiana Ronalda.

Nezaváhala ani Barcelona, ktorá rozdrvila doma Granadu 6:0. Hetrikom sa prezentoval Brazílčan Neymar, o gól menej strelil Argentínčan Lionel Messi, skórovala aj chorvátska letná posila Ivan Rakitič. Katalánsky klub v tejto ligovej sezóne ešte neinkasoval.

S prehľadom triumfoval aj obhajca titulu v Primera División Atlético Madrid, ktorý na vlastnom trávniku deklasoval FC Sevilla 4:0. Góly si pripísali Koke, Níguez, Raúl García z pokutového kopu a Jiménez.

V neskorovečerných sobotňajších dueloch nepadol gól v Bilbau a tím Levente prehral s Rayom Vallecano 0:2, keď sa dva razy presadil v prvom polčase brazílsky útočník Léo Baptistao.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Villarreal - Real Madrid 0:2 (0:2)
Góly: 32. Modrič, 40. C. Ronaldo

FC Barcelona - Granada 6:0 (3:0)
Góly: 26., 45. a 66. Neymar, 62. a 82. Messi, 43. Rakitič

Atlético Madrid - FC Sevilla 4:0 (2:0)
Góly: 19. Koke, 42. Níguez, 83. Raúl García (z pok. kopu), 89. Jiménez

Athletic Bilbao - Eibar 0:0

Levante - Rayo Vallecano 0:2 (0:2)