V SDKÚ-DS menili zámky, Frešov rival Matej sa už dnu nedostal

Aktualizované:
Kandidát na predsedu SDKÚ-DS Ondrej Matej sa dnes do centrály svojej materskej strany nedostal. Chcel tam zorganizovať tlačovú konferenciu, zistil však, že zámky boli vymenené.

"To som ešte nezažil," povedal novinárom Matej s tým, že ešte v stredu (24. 9.) sa stretol s predsedom strany Pavlom Frešom aj podpredsedom Martinom Fedorom a nič nenasvedčovalo tomu, čo sa stalo dnes. Matej bude na brífingu reagovať na údajné vplyvy finančnej skupiny na SDKÚ-DS. V rámci improvizácie zorganizoval brífing pred budovou straníckej centrály.

"Nedostal som sa do vlastnej kancelárie, neviem, čo mám na to povedať. Pýtam sa, za čo? Za to, že sme ponúkli alternatívu? Že chceme diskutovať? Za to, že ja osobne som ako zakladajúci člen obetoval profesijný život, financie a vlastnú rodinu, mám byť vyhodený z priestorov strany? Pán predseda Frešo, koľko ľudí musí ešte zo strany odísť, koľko ľudí chceš ešte vyštvať za vlastný názor? To nie je tvoja, ale naša strana," odkázal predsedovi cez kamery.

Matej verí, že delegáti sobotňajšieho (27.9.) mimoriadneho snemu pochopia, o čo tu ide. "Bol som de facto vyhodený zo strany. Pozerám sa, ako vlastné dieťa umiera, ja som tú stranu zakladal v roku 2000 v Prešove. Bojovali sme proti Mečiarovi na ulici a teraz sa ocitám na ulici ja?" dodal Matej s ospravedlnením a v evidentne pohnutej nálade odišiel.

Frešo na celú situáciu reagoval tým, že SDKÚ-DS žiadnu tlačovú konferenciu neorganizovala, keďže podľa vnútorného predpisu ich zvoláva tlačové oddelenie. "Keď ju nezvolá tlačové oddelenie, nie je to tlačovka SDKÚ-DS," upozornil. Zároveň podľa neho platí, že Ondrej Matej o tlačovú konferenciu stranu ani nepožiadal. Na margo zámkov, ktoré Matej nevedel otvoriť, Frešo podotkol, že "všetko ostatné sú len hysterické predkongresové intrigy Ondreja Mateja". Viac to komentovať nemieni.

Záujem kandidovať na predsedu SDKÚ-DS ohlásil Matej tento týždeň. Frešo mu odkázal, že sa odísť nechystá a ak ho chcú niektorí členovia vymeniť, musia navrhnúť jeho odvolanie a rozhodnúť o tom troma pätinami hlasov. Matej sa však spoliehal na to, že ak Frešova vízia do roku 2016 neprejde, odstúpi sám.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá