Miera nezamestnanosti v auguste klesla na 12,56 %

Aktualizované:
Nezamestnanosť klesla na 12 a pol percenta a v žiadnom okrese už nie je vyššia ako 30 percent. Ministerstvo a ústredie práce priznáva, že dôvodom poklesu sú aj sezónne práce. Napriek tomu očakáva, že tento trend bude pokračovať až do konca roka.

Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol na konci minulého mesiaca 338,8 tis. osôb. V porovnaní s júlom tohto roka ide o pokles takmer o 3 100 ľudí. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, kleslo v auguste o 30,8 tis. osôb. Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o prácu, a to vrátane ľudí na "péenke" alebo na absolventskej praxi, dosiahla v auguste 14,11 %. Medzimesačne to znamenalo pokles o 0,12 percentuálneho bodu, medziročne celková miera nezamestnanosti klesla o 0,79 percentuálneho bodu.

Celkový počet evidovaných uchádzačov o prácu predstavoval minulý mesiac 380,7 tisíc. Oproti júlu tohto roka ide o pokles o 3 300 ľudí, medziročne je to menej o 21,5 tisíc uchádzačov o zamestnanie.

O vývoji nezamestnanosti sme sa rozprávali s Michalom Páleníkom, odborníkom na trh práce

TOP videá

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá