Prieskum: Voľby by vyhral Smer-SD, väčšinu v parlamente by však nezískal

Aktualizované:
Prieskum: Voľby by vyhral Smer-SD, väčšinu v parlamente by však nezískal
Zdroj foto: SITA
Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý od 3. septembra do 10. septembra uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1043 respondentov.

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom septembra, so ziskom 33,6 percenta by v nich zvíťazila strana Smer-SD. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý od 3. septembra do 10. septembra uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1043 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Na druhom mieste by so ziskom 11,2 percenta skončila strana Sieť, nasledujú KDH (10,8 percenta), OĽaNO (7,7 percenta), Most-Híd (6,6 percenta) a ako posledná by sa do NR SR dostala SDKÚ-DS (5,8 percenta). Smer-SD by tak v NR SR obsadil 67 poslaneckých kresiel, čo by mu na vládnu väčšinu nestačilo. Sieť by mala 22 poslancov, KDH 21, OĽaNO 15, Most–Híd 13 a SDKÚ-DS 12.

Za bránami parlamentu by podľa prieskumu skončili SMK (4,9 percenta), SaS (4,4 percenta), SNS (4,2 percenta), KSS (2,6 percenta), ĽS Naše Slovensko (2,3 percenta), Nova (2 percentá).

Respondentom bola v prieskume položená otázka: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?" Z opýtaných by nešlo voliť 18,6 percenta a 15,5 percenta odpovedalo "neviem", resp. "nechcem odpovedať".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá