Zvolen prekvapujúco prehral s dvadsiatkou

17.9.2014 20:59

Hokejisti HKM Zvolen v stredajšom vloženom dueli 3. kola Tipsport extraligy 2014/2015 nečakane "zakopli" doma so slovenskou reprezentáciou do 20 rokov a podľahli jej 4:5 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Josefa Tureka v dueli ani raz neviedli, zaostávali 0:1, 1:3 aj 2:4.

Na rozdiel jedného gólu v poslednej minúte druhej tretiny znížil Radovan Puliš a v záverečnej dvadsaťminútovke sa domáci dočkali vyrovnania zásluhou Petra Obdržálka, ktorý poslal stretnutie do predĺženia. V nadstavenom čase gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy.

V prvej sérii uspel hneď na úvod hosťujúci Samuel Petráš, čo bol zároveň jediné úspešné trestné strieľanie znamenajúce víťazstvo. Pre Zvolen ide po úvodných dvoch víťazstvách o prvú stratu bodov, v tabuľke mu patrí tretie miesto o bod za Popradom a Košicami. "Dvadsiatka" získala prvé dva body v sezóne.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - vložený zápas 3. kola:

HKM Zvolen - HK Orange 20 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Bagin (Brabenec, Puliš), 35. Michal Chovan (L. Jurík, Hraško), 40. Puliš (Brabenec, Bagin), 59. Obdržálek (Bagin, Michal Chovan) - 5. Koyš (Briestenský), 15. Pavúk (Briestenský, Hrušík), 31. Sukeľ (Hrušík), 38. Briestenský (tr. strieľanie), rozhodujúci sam. nájazd S. Petráš
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Rehák (Orange 20) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Jobbágy, Bogdaň, 535 divákov

Zvolen: Orčík - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, T. Varholík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, Hebar - M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga
Orange 20: Godla - Hochel, F. Fekiač, Pavúk, Jendroľ, Mendrej, J. Varga, Tábi, Holenda - Koyš, Rehák, Skalický - D. Novák, S. Petráš, Giľák - Danišovský, Kabáč, Galis - Briestenský, Sukeľ, Hrušík