Hlina chce zakázať propagáciu Islamského štátu na Slovensku

Hlina chce zakázať propagáciu Islamského štátu na Slovensku
Zdroj foto: SITA
Slovenská republika by mala zakázať propagáciu Islamského štátu (IS) na svojom území. Navrhuje to poslanec NR SR Alojz Hlina, ktorý takúto právnu úpravu predloží na októbrovú schôdzu parlamentu.

Opozičný poslanec sa inšpiroval právnou úpravou, ktorú už zaviedlo Nemecko a chystá sa ju prijať aj Rakúsko. "Chcem, aby sme boli medzi prvými pri ochrane európskej civilizácie. Aj u nás musí byť pôsobenie a propagácia takýchto hnutí protizákonná," vysvetlil Hlina.

Islamský štát je radikálna islamistická teroristická organizácia pôvodom z Iraku. Na ňou dobytom území vyhlásila samostatný štát rozprestierajúci sa na území Iraku a Sýrie, ktorý neuznáva žiadna krajina sveta. Prezident USA Barack Obama nedávno oznámil, že Spojené štáty budú stáť na čele širokej koalície, ktorá povedie vytrvalé a neľútostné ťaženie zamerané na zničenie militantov z organizácie Islamský štát bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Zároveň povolil americké nálety v Sýrii a ďalšie útoky v Iraku v rámci rozšírenia kampane proti IS.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá