Zvolen vyhral aj nad najmladším tímom extraligy

SITA, TA3
14.9.2014 21:56

Hokejisti Zvolena zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 2. kola Tipsport extraligy na ľade Skalice 4:2. Hostia viedli po 40 minútach už 2:0 gólmi Andreja Podkonického z 8. a Tomáša Škvaridla z 28. minúty, ale domáci dokázali v poslednej časti vzdorovať.

Na 1:2 znížil v 45. min český legionár Petr Stloukal z trestného strieľania, no v 50. min poslal Zvolenčanov opäť do dvojgólového vedenia Emil Bagin. V 53. min sa presadil znova Stloukal, ale snahu domácich v poslednej minúte definitívne ukončil Podkonický druhým gólom v zápase. Zvolen vyhral aj druhý duel v novej sezóne.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 2. kolo:

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 45. Stloukal (z tr. strielania), 53. Stloukal - 8. Podkonický (Michal Chovan, L. Jurík), 28. Škvaridlo, 50. Bagin (Juraško, Brabenec), 60. Podkonický (Michal Chovan, Juraško)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Kacej, Stanzel, 1327 divákov

Skalica: M. Lipovský - Nechala, Gründling, Krejčiřík, P. Horváth, Popela, Mikéska - Jabrocký, R. Školiak, Méry - Vaškovič, B. Mráz, Stloukal - J. Jurík, Štumpf, Bezúch - Bene, Romančík, Chylo

Zvolen: Šimko - Bagin, Juraško, Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, Varholík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, Hebar - M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga