Di Montezemolo ako prezident Ferrari končí

Aktualizované:
Di Montezemolo ako prezident Ferrari končí
Zdroj foto: SITA/AP
Výsledky tímu formuly 1 v tejto sezóne budú stáť Lucu di Montezemola post prezidenta Ferrari. Podľa vyjadrenia spoločnosti Fiat-Chrysler, ktorá kontroluje 90-percentný balík akcií Ferrari, Di Montezemolo skončí vo funkcii 13. októbra, teda v deň 60. výročia začiatku predaja vozidiel tejto slávnej značky v USA. Agendu prevezme výkonný riaditeľ Fiat-Chrysler Sergio Marchionne, ktorý ostro kritizoval počínanie "scuderie" v tomto ročníku F1.

Automobilka sa v súčasnosti teší dobrej ekonomickej kondícii, čo sa však o tíme F1 - jej vlajkovej lodi - povedať nedá. Jazdci Kimi Räikkönen a Fernando Alonso nazbierali v 13 pretekoch iba 162 bodov, čo stačí na štvrté miesto v Pohári konštruktérov. Bieda Ferrari sa naplno prejavila na nedeľňajšej "domácej" Veľkej cene Talianska, kde monoposty z Maranella úplne pohoreli: Räikkönen skončil deviaty a Alonso preteky nedokončil.

"Všetci si želáme vidieť Ferrari na pozíciách, ktoré zodpovedajú jeho potenciálu, možno aj z týchto očakávaní vyplývajú podobné situácie, akej sme boli svedkami uplynulý víkend," uviedol Marchionne.

Montezemolo prišiel do Ferrari v roku 1973 a prezidentom je takmer 23 rokov. Formácia zaznamenala prepad vo výsledkových listinách oproti slávnej minulosti a zatiaľ posledný raz získala Pohár konštruktérov v sezóne 2008.

Prvou obeťou zlej sezóny sa stal už v apríli šéf tímu Stefano Domenicali, ktorý už v apríli odstúpil. Nahradil ho prezident severoamerickej divízie slávnej značky Marco Mattiacci. Ani táto zmena však nepriniesla obrat k lepšiemu.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá