Quintana vo štvrtok na operáciu, so sezónou je koniec

Quintana vo štvrtok na operáciu, so sezónou je koniec
Zdroj foto: SITA
Kolumbijského cyklistu Naira Quintanu budú vo štvrtok operovať, ale víťaz tohtoročného Gira d’Italia verí, že sa rýchlo dá dokopy. Jazdec tímu Movistar po pádoch v dvoch po sebe idúcich etapách Vuelty a Espaňa odstúpil z pretekov, diagnostikovali mu zlomeninu pravej lopatkovej kosti.

Zákrok podstúpi na klinike San Miguel v Pamplone. "Žiaden strach, som v poriadku. Je to iba zranenie kľúčnej kosti, o dva týždne bude všetko zahojené," povedal 24-ročný smoliar pre Caracol News. V stredu večer prostredníctvom sociálnej siete priznal, že sezóna 2014 sa pre neho skončila. "Taký je život cyklistu, patria k nemu vzostupy aj pády. Vďaka Bohu, že môžem pokračovať v kariére. Po operácii začnem premýšľať o roku 2015," uviedol Kolumbijčan.

Jeden z favoritov na celkový triumf sa postavil na štart stredajšej 11. etapy Vuelty napriek ťažkému pádu v utorkovej časovke s odreninami na tele. Už v úvodných kilometroch sa však opäť zaplietol do pádu a na podujatí predčasne skončil.

"Teraz to bolí ako čert. Stalo sa to náhle, zrazu sme boli asi dvadsiati na zemi. Nebolo mi súdené dokončiť Vueltu, proti osudu nič nezmôžete. Len trpezlivosť, prídu ďalšie šance vyhrať tieto preteky," odkázal Quintana z nemocnice.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá