Na cestách klesol počet nehôd aj obetí

Na cestách klesol počet nehôd aj obetí
Zdroj foto: SITA
Menej dopravných nehôd, menej mŕtvych na cestách, ale aj menej ťažko či ľahko zranených je bilancia tohtoročnej letnej sezóny na slovenských cestách v porovnaní s vlaňajším letom.

V lete policajti zaevidovali 2 254 nehôd, čo je oproti rovnakému obdobiu minulého roka menej o 134 havárií, o život prišlo 50 osôb, vlani si nehody vyžiadali o tri ľudské životy viac. Ťažko sa zranilo 160 ľudí, v roku 2013 to bolo 219 osôb a ľahko sa zranilo 1 033 ľudí, čo je o 36 menej. "Polícia prijala viacero avizovaných opatrení na cestách, akcie boli zamerané na špecifiká konkrétnych regiónov a ich cieľom bolo zlepšiť bezpečnostnú situáciu," uviedol hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

Hliadky sa zamerali na opitých vodičov, ale aj na tých, ktorí prekračovali rýchlosť a porušovali svoje povinnosti. Kontrolám sa nevyhli ani vodiči nákladných áut a autobusov. Okrem technického stavu vozidiel kontrolovali policajti aj to, či dodržiavali povinný odpočinok. Netolerovali ani telefonovanie vodičov počas jazdy, nerešpektovanie dopravných značiek a semaforov. Tieto prehrešky totiž bývajú najčastejšími príčinami dopravných nehôd.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá