Quintana podcenil brzdenie, bude pomáhať Valverdemu

Quintana podcenil brzdenie, bude pomáhať Valverdemu
Zdroj foto: SITA/AP
Pád kolumbijského cyklistu Naira Quintanu a následný vyše štvorminútový odstup za víťazom v utorkovej časovke na Vuelte zrejme prinúti vedenie tímu Movistar zmeniť priority týkajúce sa útoku na líderskú pozíciu v celkovej klasifikácii.

Doudieraný Quintana nabral v cieli časovky 3:25 min na nového lídra pretekov Alberta Contadora a vyjadril sa, že pôvodná priorita snažiť sa o celkový triumf ustúpi do úzadia. Radšej sa bude snažiť pomôcť tímového kolegovi Alejandrovi Valverdemu v boji o červené tričko lídra pretekov. Valverde je momentálne druhý s odstupom 27 sekúnd za Contadorom. Informuje o tom server cyclingnews.com.

Quintana v utorok pri zjazde z najvyššieho bodu časovky Alto de Moncayo v jednej zo zákrut podcenil brzdenie a pri páde cez bicykel si poranil koleno, ľavú nohu aj chrbát. Po približne trojminútovom zdržaní vysadol na bicykel a absolvoval zostávajúcich 25 km časovky. V cieli sa zaradil na 82. miesto s odstupom 4:07 min za víťazným Tonym Martinom. Jeho nadriadení z tímu vyhlásili, že nejde o vážne zranenia a 22-ročný Kolumbijčan bude pokračovať v pretekoch.

"Cítil som sa dobre, ale v dôležitom okamihu akoby môj bicykel dostatočne nezabrzdil. Zrejme som to podcenil. Pred nájazdom do zákruty som si síce uťahoval tretru, ale nemyslím si, že to bol dôvod pádu. Našťastie, nie som vážne zranený, najhoršie je na tom ľavé koleno. Mám aj modriny po celom tele, ale cyklistika je aj o tom," priblížil Quintana. Na otázku, akú má predstavu o druhej polovici pretekov, víťaz tohtoročného Giro d´Italia odpovedal: "Chcem teraz pomôcť Alejandrovi Valverdemu v boji o celkové víťazstvo. Sám sa ešte pokúsim o pódiové umiestnenie."

Už stredajší náročný dojazd do kopca na San Miguel De Aralar neďaleko Pamplony (stúpanie 9,9 km, priemerný sklon 7,5%) pri teplote nad 30°C ukáže, či bude Quintana schopný ešte merať si sily s najlepšími.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá