Prieskum: Voľby by vyhral Smer, preferencie Siete klesli

Aktualizované:
Prieskum: Voľby by vyhral Smer, preferencie Siete klesli
Zdroj foto: SITA
Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA.

Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 37,7 percenta voličských hlasov. Za ním by skončila strana Sieť, ktorá si však oproti minulému mesiacu o štyri percentá pohoršila. Kým v júli by strana Radoslava Procházku získala 16,4 percenta hlasov, v auguste by Sieť volilo 12,4 percenta voličov. Smer by v parlamente získal 71 kresiel a Sieť 23 mandátov. Tretia by skončila strana KDH s 8,8 percenta hlasov a ziskom 17 mandátov. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA.

Do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd, ktorú by volilo 8,5 percenta voličov. V parlamente by získali 16 kresiel. S trinástimi mandátmi by išla do parlamentu aj strana OĽaNO, ktorá by získala sedem percent hlasov, a aj SMK, ktorej by dôveru prejavilo 5,1 percenta voličov. SMK by v parlamente získala 10 mandátov. Pred bránami parlamentu by zostala SaS so 4,4 percenta voličských hlasov aj SNS, ktorej by podporu vyjadrili štyri percentá voličov. Do parlamentu by sa nedostali ani strany SDKÚ-DS (3,3 %), NOVA (3%), KSS (1,7%) a ĽS-NS (1,5%). Inú stranu alebo hnutie by volilo 2,6 percenta opýtaných.

Telefonický prieskum vykonala agentúra Polis v dňoch 20. až 25. augusta 2014 na vzorke 1 312 respondentov starších ako 18 rokov na celom Slovensku. Respondenti odpovedali na otázku "Ak by boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?" Na voľbách by sa zúčastnilo 52 percent opýtaných. Rozhodnúť sa nevedelo 25 percent respondentov a voliť by nešlo 23 percent.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá