Varga na 27. mieste, majstrom sveta v triatlone je Gómez

1.9.2014 09:09

Víťazom Veľkého finále Svetovej série v triatlone sa v elitnej kategórii mužov stal Brit Alistair Brownlee. Olympijský víťaz z Londýna 2012 finišoval s náskokom 20 sekúnd pred Španielom Mariom Molom a 23 sekúnd pred jeho krajanom Javierom Gómezom Noyom.

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil s odstupom 2:29 min 27. miesto spomedzi 58 pretekárov klasifikovaných v cieli. Varga odštartoval preteky tradične dobre a v plaveckej časti po dvoch 750 m dlhých okruhoch vybiehal z vody prvý. Na bicykli sa v úvodných dvoch-troch okruhoch držal v čelnej skupine, ale napokon dosiahol na 43,2 km cyklistickej časti až 51. najrýchlejší čas. V záverečnom behu sa postupne zlepšoval a v cieli po 10 km 25-ročný slovenský reprezentant finišoval dvadsiaty siedmy.

Minimálne rovnakú radosť ako víťazný Alistair Brownlee mal v cieli Španiel Gómez Noya, ktorý sa štvrtý raz v kariére stal víťazom seriálu pretekov Svetovej série a teda aj majstrom sveta. Druhý skončil v sezónnom účtovaní jeho krajan Mola a tretí bol brat Alistaira Brownleeho Jonathan. Richard Varga v celkovom poradí MS klesol z 19. na 21. priečku.

"Spomínam si na svoje prvé medzinárodné preteky v roku 2002, skončil som v nich šiesty. Po 12 rokoch mám už na konte štyri tituly majstra sveta. Je to niečo nádherné, nemôžem tomu uveriť,“ povedal v cieli šampión Gómez.

Výsledky:

MUŽI / elite (1,5 km plávanie + 43,2 km cyklistika + 10 km beh): 1. Alistair Brownlee (V. Brit.) 1:48:44 h, 2. Mario Mola +20, 3. Javier Gómez Noya (obaja Šp.) +23, 4. Jonathan Brownlee (V. Brit.) +38, 5. Joao Pereira (Portug.) +1:00, 6. Crisanto Grajales (Mex.) +1:04, ... 27. Richard Varga (SR) +2:29.

Konečné poradie Svetovej série MS: 1. Javier Gómez Noya 4860 bodov, 2. Mario Mola (obaja Šp.) 4601, 3. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 4501, ... 21. Richard Varga (SR) 1461.

ŽENY DO 23 ROKOV
1. Sophia Sallerová (Nem.) 2:04:52 h, 2. Gillian Backhouseová (Aus.) 2:05:25, 3. Erin Jonesová (USA) 2:06:59,...Ivana Kuriačková (SR) - preteky nedokončila