Rosberg narazil do Hamiltona úmyselne, Mercedes upokojuje jazdcov

Aktualizované:
Rosberg narazil do Hamiltona úmyselne, Mercedes upokojuje jazdcov
Zdroj foto: SITA/AP
Napätie medzi pilotmi tímu formuly 1 Mercedes Lewisom Hamiltonom a Nikom Rosbergom ešte viac vystupňovala kolízia v úvode nedeľňajšej Veľkej ceny Belgicka, po ktorej Brit obvinil Nemca z jej úmyselného spôsobenia.

"Mali sme schôdzku o incidente, v princípe priznal, že to urobil schválne. Uviedol, že sa mohol tomu vyhnúť. Potom vyhlásil, že to urobil, aby si niečo dokázal. Vraj mi chcel dať najavo, aby som sa s ním nezahrával. Po tomto stretnutí vôbec neviem, čo si môžem myslieť o ďalších pretekoch. Nemusíte to počúvať odo mňa, pokojne sa opýtajte aj iných z vedenia tímu. Ani Toto Wolff či Paddy Lowe z toho nemajú radosť," uviedol Lewis Hamilton.

Po kolízii v druhom kole mal Hamilton prerazenú zadnú pneumatiku a pomalou jazdou musel ísť do boxov k mechanikom. Stratil tak šancu bojovať o víťazstvo na VC Belgicka a po pretekoch v Spa zaostáva v boji o majstrovský titul za Rosbergom o 29 bodov. Vedenie Mercedesu zatiaľ Hamiltonove slová nekomentovalo, len priznalo diskusiu s oboma jazdcami. Rosberg po pretekoch hovoril, že je z kolízie smutný, ale necíti sa ako zlý muž. Po schôdzke už o incidente nehovoril. "Prosím, pochopte, že chce, aby sa situácia vyriešila vo vnútri tímu," reagoval na otázky Rosbergov mediálny manažér Georg Nolte. Informácie zverejnil The Telegraph.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá