Plavec Nagy skočil zo strechy a má finále

Plavec Nagy skočil zo strechy a má finále
Zdroj foto: SITA,AP
Nečakaný postup Richarda Nagya do finále dlhej polohovky je najväčším prekvapením slovenského reprezentanta na majstrovstvách Európy v plávaní v dlhom bazéne v nemeckom Berlíne.

Dvadsaťjedenročný vytrvalec, ktorý predtým už senzačne dvakrát postúpil do osmičky najlepších (800 aj 1500 m v. sp.), dohmatol v nedeľňajšej rozplavbe za 4:19,27 a prekonal doterajšie vlastné národné maximum 4:22,30 z mája tohto roka. Do finále postúpil z 8. miesta.

"Čas je perfektný, veľmi sa z toho teším, keďže motýľa a prsia som neplával hádam tri týždne. Radoval by som sa aj z finále, ak by to nebola posledná disciplína v posledný deň šampionátu. Mám toho už plné zuby, osem mesiacov trénovania je skutočne dosť," reagoval s úsmevom na svoj výsledok zverenec Gabriela Barana.

Nagy v sobotu plnil adrenalínovú stávku. "Keďže som sa v Berlíne dostal do finále, musel som skočiť zo strechy hotela. Bol som priviazaný vo výške 125 m o lano a absolvoval som zhruba stometrový voľný pád. Dosť sa bojím výšok, ale celkom som to zvládol, hoci som bol poriadne vystrašený. Superzážitok, adrenalínu mám doteraz dosť," doplnil Richard Nagy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá