Ruské úrady zatvorili štyri moskovské reštaurácie McDonald's

Ruské úrady zatvorili štyri moskovské reštaurácie McDonald
Zdroj foto: SITA/AP
Ruský úrad na ochranu spotrebiteľov (Rospotrebnadzor) nariadil dočasné zatvorenie štyroch moskovských reštaurácií siete rýchleho občerstvenia McDonald's. Rospotrebnadzor ako dôvod uviedol porušenie hygienických predpisov. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA.

McDonald's uviedol, že skúma tvrdenia ruských úradov. "Študujeme podstatu sťažností, aby sme zistili, ktoré kroky sú potrebné k čo najrýchlejšiemu otvoreniu reštaurácií," uvádza sa v stanovisku ruskej kancelárie McDonald's.

Inšpektori zistili, že reštaurácie opakovane poručovali hygienické normy, uviedol Rospotrebnadzor. Medzi zatvorenými prevádzkami je aj prvý McDonald's otvorený v Rusku 31. januára 1990, ktorý sa nachádza na Puškinovom námestí.

Správa o zatvorení reštaurácií vyvoláva obavy, že Moskva pripravuje ďalšie odvetné akcie proti západným firmám za sankcie, ktoré na krajinu uvalili USA a Európska únia v súvislosti s ukrajinskou krízou.

McDonald's v Rusku prevádzkuje 400 pobočiek, ktoré denne obslúžia vyše 1 milión ľudí. "Najvyššou prioritou pre McDonald's je, aby naše produkty boli kvalitné a bezpečné," uvádza sa v reakcii americkej spoločnosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá