Bývalý vojak Roháč: Nikdy som na Ukrajine nebol, neplatný pas mám doma

Šokovaný a nahnevaný - takto sa cíti Banskobystričan Miroslav Roháč, ktorého meno od dnešného rána začali spájať s proruskými militantmi a ktorého vraj mali zadržať na Ukrajine. Bývalý vojak Roháč je však doma a ako dnes pre TASR konštatoval, pravdepodobne môže ísť aj o krádež jeho identity.

"Ako by ste sa cítili vy, keby niektoré médiá zverejnili vaše súkromné fotografie zo sociálnej siete a ešte v takejto súvislosti? Vydávali vás za separatistu, ktorého zadržali na Ukrajine? Nikdy som na Ukrajine nebol. Pas mám doma, aj keď dva roky neplatný," reagoval pre TASR Roháč.

Nevie si vysvetliť, ako k takému fatálnemu omylu mohlo dôjsť. "Viete, ako to beží vo svete, falšujú sa doklady...neviem si to vysvetliť," dodal.

"Teraz ide o moju povesť a dobré meno. Všetci mi volajú, čo sa to deje. Pýta sa rodina, priatelia, známi. Po tom, ako niektoré médiá zverejnili moje fotografie bez môjho súhlasu, ľudia, čo ma poznajú, na ulici na mňa zazerajú. Je to poškodenie môjho dobrého mena a aj mena firmy, v ktorej pracujem. Už to riešim s právnikmi," zdôraznil Roháč. Ako dodal, má reálnu obavu, že môže prísť aj o prácu.


O zadržaní Slováka Miroslava Roháča z Banskej Bystrice informoval dnes poradca ukrajinského ministerstva vnútra Anton Heraščenko, ktorého citovala ruská tlačová agentúra Interfax na svojej webovej stránke.


"Občan Európskej únie srbského pôvodu, ktorý má občianstvo Slovenskej republiky a je obyvateľom mesta Banská Bystrica, bol zadržaný neďaleko depa lokomotív v meste Ilovajsk. Mal slovenský pas na meno Miroslav Roháč s pečiatkou potvrdzujúcou, že 3. júla 2014 prekročil ukrajinskú hranicu na kyjevskom medzinárodnom letisku Žuľany," uviedol Heraščenko dnes skoro ráno na svojom facebookovom účte po rozhovore s veliteľom práporu Donbas Semionom Semenčenkom.


Slovák s menom Miroslav Roháč, ktorý mal pôsobiť v radoch proruských militantov, nie je slovenským vojakom. TASR to potvrdil hovorca Ozbrojených síl SR Štefan Zemanovič.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá