Šéf protokolu v Bruseli strhol katarskej princeznej nikáb

Šéf protokolu v Bruseli strhol katarskej princeznej nikáb
Zdroj foto: ČTK/ABACA
Bruselská radnica čelí diplomatickému škandálu po tom, ako šéf protokolu mesta Brusel údajne "inzultoval" v centre mesta katarskú princeznú zahalenú do nikábu, moslimského závoja zakrývajúceho celú tvár okrem očí.

Denník La Libre Belgique dnes uviedol, k incidentu došlo vo štvrtok minulý týždeň, keď vysokého úradníka bruselskej radnice Jeana-Mariu Pira oslovili tri ženy s prosbou o pomoc pri vysvetlení, ako sa dostať na centrálne námestie Grand Place.

Pire, ktorý v tom čase nebol vo výkone služby, im odmietol odpovedať na otázky, pretože jedna z trojice žien bola zahalená do nikábu. Nosenie nikábu a burky bolo v Belgicku pred dvoma rokmi zakázané.

Naliehanie žien skončilo tým, že Pire zahalenej žene strhol závoj z tváre - pričom netušil, že pred ním stojí osoba s titulom katarskej princeznej.

Incident skončil na súde v Bruseli, keď sa princezná sťažovala na úmyselné ublíženie na tele. Keď totiž bruselský úradník strhol nikáb z tváre zahalenej ženy, zasiahol aj náušnice skryté pod závojom. Princezná tvrdí, že mala zakrvavené a natrhnuté uši a požaduje zadosťučinenie.

Aký postih čaká šéfa protokolu bruselskej radnice, nie je isté: katarská princezná už ale dostala pokutu za nezákonné nosenie plne zahaľujúceho odevu na verejnosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá