SDKÚ-DS ďalšieho kandidáta na primátora Bratislavy nepostaví

SDKÚ-DS ďalšieho kandidáta na primátora Bratislavy nepostaví
Zdroj foto: SITA
Strana SDKÚ-DS po odchode Iva Nesrovnala ďalšieho vlastného kandidáta na primátora Bratislavy nepostaví. TASR to dnes potvrdil bratislavský krajský šéf strany Michal Luciak.

Podľa jeho slov ostávajú v hre dve možnosti. Buď SDKÚ-DS podporí niektorého zo zostávajúcich kandidátov, alebo nepodporí nikoho a výber nechá na voliča. "Budeme rokovať," povedal stručne Luciak.

Nesrovnal oznámil odchod z SDKÚ-DS vo štvrtok (14.8.). Pre televíziu Markíza povedal, že politické strany rokujúce o bratislavskej koalícii nehovoria o ničom inom, ako o rozdelení vplyvu v mestských podnikoch. Aj preto sa rozhodol kandidovať ako nezávislý.

Líder
SDKÚ-DS Pavol Frešo už skôr komentoval dlhotrvajúce rokovania pravice v Bratislave tým, že sa jednotlivé strany správajú detinsky a dokazujú si navzájom veľkosť svojho vplyvu. "Ak niečo ľudí znechucuje, sú tieto nezrozumiteľné šarvátky. Mnohé z citátov, ktoré hovoríte, sú skôr ako z humoristického časopisu, nie ako zo serióznej stredopravej politickej scény," reagoval v politickej diskusii na portáli Teraz.sk.
Frešo sa vtedy Nesrovnala zastal s tým, že je to jeho priateľ a dobrý komunálny politik, ktorý pre kraj urobil veľa ako podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja.

O odchode Nesrovnala z
SDKÚ-DS sa začalo hovoriť po tom, ako dostal ponuku zo strany Sieť Radoslava Procházku. Ten však novinárom povedal, že Sieť sa nerozhoduje o podpore Nesrovnala v jeho kandidatúre na primátora Bratislavy podľa toho, či zostane v SDKÚ-DS alebo nie, ale podľa kvality jeho programu a schopnosti ho presadiť. "Sieť netlačí a nebude nikdy tlačiť na niekoho, aby išiel proti svojmu presvedčeniu a robil nejaké kotrmelce. To, či Sieť v Bratislave podporí alebo nepodporí Iva Nesrovnala, nie je podmienené jeho zotrvaním či nezotrvaním v SDKÚ-DS. Ak ho podporíme, nebude to podmienené tým, aby odišiel, bude to jeho osobné rozhodnutie. Ak ho nepodporíme, tak určite nie preto, že zostal alebo nezostal v SDKÚ-DS," deklaroval pred časom Procházka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá