Ukrajinského poslanca takmer knokautovali pri potýčke ohľadne konfliktu na východe

Ukrajinského poslanca takmer knokautovali pri potýčke ohľadne konfliktu na východe
Zdroj foto: liveleak
Lídra ukrajinskej populistickej Radikálnej strany Oleha Ljaška dnes takmer zhodili úderom na zem pri potýčke vo vestibule v kyjevskom parlamente, ktorú vyprovokoval obvineniami voči svojmu kolegovi-poslancovi, že ignoruje kritickú situáciu vojakov bojujúcich na východe Ukrajiny.

Ljaško, ktorý skončil v júlových prezidentských voľbách tretí, sa zapotácal a vyzeral ohromený, keď vášnivá výmena názorov s nezávislým poslancom Oleksandrom Ševčenkom vyústila do toho, že ho Ševčenko udrel do hlavy.

"Pozrite sa na tohto pupkatého tučniaka," povedal Ljaško o Ševčenkovi krátko pred tým, než dostal úder. "Ľudia ako on namiesto toho, aby išli do Donbasu a pomohli našim chlapcom, idú radšej do parlamentu dvíhať ruky," dodal.

Ljaško už navštívil vojakov vo východoukrajinských oblastiach nazývaných aj Donbas, kde od apríla bojujú v krvavom konflikte s proruskými separatistami. Boje si zatiaľ vyžiadali vyše 2000 ľudských životov. Ševčenko už skôr obvinil Ljaška z využívania týchto návštev na zlepšenie svojho imidžu. Nejde o prvú Ljašenkovu bitku v parlamente.

V roku 2011 ho škrtil a zrazil na zem bývalý podpredseda parlamentu Adam Martyniuk po tom, čo ho Ljaško obvinil z pokrytectva. A pri inej príležitosti Martyniuk hodil pohár plný vody Ljaškovi do tváre. V parlamente často vypukajú bitky medzi zákonodarcami - udierajú sa stoličkami a novinami, trhajú si navzájom košele a neraz to končí rozbitými, krvácajúcimi nosmi.


Mohlo by vás zaujímať

TOP videá