Slováci prehrali o 20 bodov v Lotyšsku

13.8.2014 21:09

Po dvoch zápasoch v kvalifikačnej F-skupine o postup na majstrovstvá Európy sú basketbalisti Slovenska bez víťazstva. Po nečakanej nedeľnej domácej prehre s Rumunmi 69:81 podľahli zverenci Milana Černického aj v stredu v Rige vysoko favorizovaným Lotyšom 66:86 (26:49). Slováci viedli nad pravidelnými účastníkmi kontinentálneho šampionátu iba krátko v úvode duelu 5:1.

Najbližšie nastúpi výber SR v nedeľu 17. augusta v Pezinku proti Švédsku (18.00 h).
Na ME 2015 postúpia víťazi siedmich skupín a šesť najlepších družstiev na druhom mieste (zápasy s poslednými tímami v skupine sa nezapočítavajú). O 13 miesteniek bojuje dovedna 26 krajín. Slováci na záverečnom turnaji v histórii samostatnej republiky ešte nikdy neštartovali.

Kvalifikácia ME basketbalistov - F-skupina - streda:
Lotyšsko - Slovensko 86:66 (23:14, 26:12, 16:14, 21:26)
Najviac bodov Lotyšska: Berzinš 18, Freimanis 14, Janičenoks 12
Zostava a body SR: Sedmák 17 (3 trojky), Bílik 12 (4 trojky), Dorazil 6, Jašš a Miloševič po 2 (Šimek 12, Žiak 9, Kuffa 6, Mrviš a Kozlík po 0)
TH: 25/20 - 9/6, fauly: 15 - 20, trojky: 8 - 8

Slováci viedli 5:1, ale z náskoku sa netešili dlho. Zakrátko už zaostávali 5:9. Sedmákova trojka v úvode poslednej minúte prvej štvrtiny ešte znamenala zníženie na 14:18. Duel sa potom zmenil na jednoznačnú záležitosť domáceho kolektívu. Lotyši si v priebehu tretej desaťminútovky utvorili až 31-bodový náskok (59:28), navrch mali aj v doskakovaní.