Astana upísala kvarteto,Saganov prestup do Tinkoff-Saxo na spadnutie

Astana upísala kvarteto,Saganov prestup do Tinkoff-Saxo na spadnutie
Zdroj foto: SITA/AP
Kazašský cyklistický tím Astana v sobotu podpísal nové zmluvy so štvoricou jazdcov. Bledomodro-žltý dres budú v budúcej sezóne obliekať aj Holanďan Lars Boom, Španiel Luis Leon Sanchez a Taliani Diego Rosa a Davide Malacarne. Kvarteto bude na cestných klasikách i pretekoch Grand Tour podporovať Vincenza Nibaliho ako aj tímovú dvojku a jeho krajana Fabia Arua.

O Booma, ktorý na TdF 2014 vyhral náročnú piatu etapu, mal veľký záujem britský Team Sky. Sanchez ako bývalý kolega Booma v Belkine jazdil minulý rok za španielsku stajňu Caja Rural. Rosa posilní Astanu po pôsobení vo venezuelskom tíme Androni Giocattoli, Malacarne doteraz hájil farby Europcaru.

Na cyklistických webových portáloch sa okamžite objavili úvahy, že Astana podpisom zmluvy so spomínanou štvoricou definitívne stratila šancu získať do svojich radov Slováka Petra Sagana. Líder tímu Cannondale sa podľa viacerých správ rozhoduje o budúcom pôsobisku medzi Astanou a stajňou Tinkoff-Saxo, ktorú vlastní ruský obchodník Oleg Tinkov a sponzoruje finančná spoločnosť Saxo Bank.

Na oficiálnom webe Tinkoff-Saxo sa píše, že tím oznámi dôležité prestupy jazdcov pred začiatkom 71. ročníka Tour de Pologne (3. augusta) a počas pretekov Okolo Dánska (7. a 9. augusta). Samotný Tinkov na sociálnej sieti Twitter napísal, že ak jeho správu prepošle 1000 fanúšikov, podpíše Sagana "na sto percent".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá