Saganova budúcnosť môže byť známa v Poľsku, v akcii budú ak Velitsovci

Aktualizované:
Od piatkového rána je otvorený cyklistický prestupový trh a už počas najbližšieho víkendu môže byť známe aj nové pôsobisko Slováka Petra Sagana. Jazdec tímu Cannondale sa v sobotu predstaví na pretekoch Clasica San Sebastián, ktoré sú ďalším podujatím seriálu WorldTour. O budúcnosti jazdca, ktorý minulú nedeľu získal tretí zelený dres víťaza bodovacej súťaže na Tour de France za sebou, sa špekuluje už dlhšiu dobu.

Momentálne najčastejšie 24-ročného Žilinčana spájajú s tímom Tinkoff-Saxo, v hre je údajne aj Astana, kam ho Alexander Vinokurov láka cez kamaráta a bývalého kolegu v Liquigase Vincenza Nibaliho.

Najserióznejšie sa javí záujem zo strany Tinkoff-Saxo, za ktorý už jazdí ďalší Slovák Michael Kolář. Tím, v ktorom figuruje ruský miliardár Oleg Tinkov, už na svojom webe oznámil, že v najbližších dňoch predstaví mená troch posíl. Prvú zverejnia už 3. augusta počas pretekov Okolo Poľska, ďalšie dve 7. a 9. augusta počas podujatia Okolo Dánska. Už v nedeľu 3. augusta by mohli potvrdiť príchod Petra Sagana a spoločne s ním aj brata Juraja. Momentálne deviaty muž rebríčka UCI sa v drese Cannondalu predstaví v najbližších týždňoch aj na pretekoch Vuelta a Espaňa, ktoré budú preňho prípravou na majstrovstvá sveta.

Okrem Petra Sagana budú počas víkendu v akcii aj bratia Peter a Martin Velitsovci. Dvojičky sa od nedele zúčastnia na Okolo Poľska. Podujatie WorldTour zavíta premiérovo aj na Slovensko. Martin Velits bude mať číslo sedemnásť, Peter 77. Historicky prvá etapa cyklistickej World Tour, ktorá povedie územím Slovenska, sa začne vo štvrtok 7. augusta v Zakopanom a po 190 km vyvrcholí v Štrbskom Plese. Pelotón pretekov Okolo Poľska premiérovo zavíta na slovenské cesty na Orave, pôjde cez Suchú Horu, Oravice, Blatnú, kde bude horská prémia, Zuberec a cez horskú prémiu Huty sa dostane na Liptov. Cyklistov tam čakajú rýchlostné prémie v Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku pred príchodom na okruh v okolí Tatranskej Štrby, ktorý absolvujú dvakrát. Po skončení druhého okruhu sa vydajú do Štrbského Plesa. Vďaka pretekom Okolo Poľska dostane Slovensko možnosť prezentovať sa miliónom divákov pri televíznych obrazovkách.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá