V sobotu pre SR tri zlaté a jedna bronzová medaila

19.7.2014 22:47

Slovenská ženská posádka si na ME v raftingu R4 v Čunove vybojovala titul európskych šampióniek v slalome. Na čelo sa vyšvihla po úspešnej druhej jazde a za sebou nechala na striebornej pozícii české reprezentantky. Bronz putuje do Veľkej Británie.

Medzi mužmi sa najlepšie darilo českým tímom, ktoré získali zlato aj bronz. Titul vicemajstrov patrí Rusku. Slovenské tímy sa na stupienok pre víťazov nedostali, keď obsadili štvrté, resp. šieste miesto.

Najcennejší kov si v areáli Divokej vody vyjazdili aj slovenské juniorské reprezentantky (do 23 rokov), ktoré ovládli popoludňajší maratón. Rovnako výborne sa darilo aj ženám v kategórii masters (nad 40 rokov) a odniesli si tiež zlaté medaily. V sobotu pribudol do slovenskej zbierky aj bronz, o ktorý sa postarali muži-masters taktiež v maratóne.

Po troch dňoch európskeho šampionátu získali slovenskí reprezentanti spolu 13 medailí. V nedeľu, posledný deň šampionátu, budú pokračovať súťaže v slalome a maratóne.

Slalom
muži: 1. ČR-2 152,50, 2. Rusko-1 155,150, 3. ČR-1 155,200, 4. SR-1 164,970...6. SR-2 168,840
ženy: 1. SR-1 186,590, 2. ČR-1 201,600, 3. V. Británia-1 257,530