LeBronov návrat prinesie mestu a regiónu pol miliardy

LeBronov návrat prinesie mestu a regiónu pol miliardy
Zdroj foto: SITA
S kontraktom na dva roky za 42,1 milióna dolárov súhlasil basketbalista LeBron James pri svojom návrate do Clevelandu, ale na mesto a región severovýchodného Ohia bude mať jeho príchod ohromne priaznivý dopad.

"Generuje skutočné peniaze pre miestnu ekonomiku," uviedol kandidát na guvernéra Ed FitzGerald. Podľa Bloomberg News pôjde až o pol miliardy dolárov priamych a nepriamych výdavkov ročne. Basketbalový klub Cleveland Cavaliers podľa predbežných odhadov vyťaží z LeBronovho návratu o 268 miliónov USD viac než doteraz. Počas Jamesových predchádzajúcich siedmich sezón v drese Cavs priemerná návštevnosť rapídne stúpala z 12 000 až na 20 500 divákov a pravidelne vypredaná hala sa očakáva aj teraz. S tým súvisia zvýšené tržby počas zápasov, väčšie zisky v reštauráciách či hoteloch aj vznik nových pracovných miest.

Rodák z Akronu v Ohiu James sa do dresu Cavaliers vracia po štyroch rokoch v Miami, s ktorým vybojoval dva tituly (2012, 2013). V Clevelande má nedokončenú prácu, za sedem sezón ho vytiahol medzi špičku Východnej konferencie, ale na absolútny vrchol s ním nedosiahol.

Podľa magazínu Forbes je clevelandský klub hoden 515 miliónov dolárov, čo ho v NBA radí na 19. priečku. S Jamesovým príchodom sa môže jeho hodnota časom až zdvojnásobiť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá