LeBron James sa vracia do Clevelandu

LeBron James sa vracia do Clevelandu
Zdroj foto: SITA
Najlepší basketbalista súčasnosti LeBron James sa v rámci NBA po štyroch rokoch strávených v Miami vracia do Clevelandu. Dvadsaťdeväťročný krídelník povedal pre Sports Illustrated, že sa rozhodol pre návrat domov.

"Môj vzťah so severovýchodným Ohiom je väčší než basketbal. Pred štyrmi rokmi som si to neuvedomoval. Teraz áno. Predtým, než ktokoľvek mohol riešiť to, kde budem hrať, som bol dieťa zo severovýchodného Ohia. Tam som vyrastal, plakal a krvácal. V mojom srdci má špeciálne miesto. Niekedy cítim, že som synom tých ľudí," povedal James.

Rodák z Akronu hral v drese Cavaliers prvých sedem rokov vo svojej kariére v NBA. V roku 2010 prestúpil do Miami, s ktorým bol v každej sezóne vo finále a dokázal z toho vyťažiť dva tituly. O Jamesove služby sa zaujímali aj Phoenix, Houston a Dallas. Odchod Jamesa z Miami znamená aj rozpad "veľkej trojky", ktorú tvoril spolu s rozohrávačom Dwyanom Wadom a krídelníkom či pivotom Chrisom Boshom. Posledný menovaný možno bude nasledovať LeBronove kroky a tiež odíde z Miami.

Jednotke draftu 2003 Jamesovi momentálne patrí 27. pozícia v historickom rebríčku strelcov NBA, na konte má 23 170 bodov. V nasledujúcej sezóne by sa mohol prepracovať do elitnej dvadsiatky. LeBron v každej zo svojich ostatných siedmich sezón zlepšil percento úspešnosti streľby z poľa, teraz je na hodnote 56,7 percenta.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá