Kyrgios prekvapivo vyradil Nadala

SITA TASR
1.7.2014 20:58

Cesta španielskeho tenistu Rafaela Nadala na treťom grandslame roka vo Wimbledone sa skončila už v osemfinále. Svetová jednotka a turnajová dvojka Nadal v utorok šokujúco nestačil na austrálskeho držiteľa voľnej karty Nicka Kyrgiosa, keď mu po 182 minútach podľahol 6:7 (5), 7:5, 6:7 (5), 3:6.

Devätnásťročný Kyrgios figuruje aktuálne až na 144. mieste v rebríčku ATP a triumf nad dvojnásobným víťazom z londýnskej trávy je doteraz najcennejším v jeho kariére. Stal sa po desiatich rokoch prvým mužom, ktorý sa pri svojom debute vo Wimbledone prebojoval až do štvrťfinále.

Svoje účinkovanie na londýnskej tráve skončil desiaty nasadený Japonec Kei Nišikori, keď v osemfinále nestačil na turnajovú osmičku Kanaďana Miloša Raoniča. Hoci sa mu podarilo získať prvý set, po prehre v tom druhom nezvládol tajbrejk tretieho dejstve. Dvakrát stratil svoj servis a síce za stavu 2:6 pre súpera odvrátil ešte dva setbaly, v jedenástej výmene získal Raonič dôležitý set a zápas dotiahol do víťazného konca.

dvojhra - osemfinále:
Nick Kyrgios (Aus.) - Rafael Nadal (2-Šp.) 7:6 (5), 5:7, 7:6 (5), 6:3, Roger Federer (4-Švaj.) - Tommy Robredo (23-Šp.) 6:1, 6:4, 6:4, Stanislas Wawrinka (5-Švaj.) - Feliciano Lopez (19-Šp.) 7:6 (5), 7:6 (7), 6:3, Miloš Raonič (8-Kan.) - Kei Nišikori (10-Jap.) 4:6, 6:1, 7:6 (4), 6:3