Slováci v generálke na ME vo volejbale prehrali s Rusmi

17.9.2013 20:04

Slovenská volejbalová reprezentácia mužov prehrala 0:3 s ruskými hráčmi v utorkovej generálke pred odchodom na majstrovstvá Európy v Dánsku a Poľsku. V bratislavskej Aegon aréne NTC potvrdili úradujúci olympijskí šampióni a víťazi prestížnej Svetovej ligy Rusi úlohu jasného favorita a domácich hráčov vyprevadili z palubovky po setoch 25:20, 25:17, 25:20. Dodatkový set vyhrali Slováci 25:21.

Pondelkový neoficiálny prípravný zápas v Hant aréne v Bratislave vyhrali Rusi bez prítomnosti divákov rovnako 3:0. V stredu sa oba tímy spoločne presunú do dejiska kontinentálneho šampionátu. Slováci figurujú na majstrovstvách Európy v B-skupine spoločne s domácimi Poliakmi, Francúzmi a Turkami. Prvý duel na šampionáte odohrajú reprezentanti spod Tatier v piatok 20. septembra od 17.00 h v Gdansku s hráčmi Francúzska.

Výsledok utorkového medzištátneho prípravného volejbalového stretnutia mužov:
Slovensko - Rusko 0:3 (-20,-17, -20) - dodatkový set: 25:21
88 minút, rozhodovali: Hodoň a Mokrý
Slovensko: Masný, Kohút, M. Nemec, Paták, Chrtiansky ml., Kmeť, libero Ondrušek (Bencz, Zaťko, Hupka, Hruška)
Rusko: Apalikov, Grankin, Sivoželez, Pavlov, Spiridonov, Muserskij, liberá Verbov a Jermakov (Michajlov, Makarov, Žilin)

V úvode stretnutia bodovali len ruskí hráči, ktorí si vypracovali vedenie 6:0. Prvý bod získali Slováci po útoku Kmeťa - 1:8. Domáci reprezentanti potom spresnenou hrou znížili na 6:8. Po Masného chybe na podaní viedli Rusi 14:10. Za stavu 12:14 z pohľadu Slovákov šiel podávať Paták. Po ese 23-ročného smečiara a útoku Nemca slovenskí reprezentanti po prvý raz vyrovnali skóre zápasu - 14:14. Ruskí hráči sa opäť ujali vedenia, na 19:15 upravil blokom Michajlov. Slováci po chybe Rusov znížili na 20:23, set uzavrelo nedorozumenie nahrávača Masného so spoluhráčmi - Rusi zvíťazili 25:20.

Slováci po prvý raz v stretnutí viedli za stavu 1:0 v druhom sete, v útoku sa presadil Nemec. Po ďalšom útoku slovenského univerzála viedli domáci hráči 6:5. Oba tímy sa striedali vo vedení až do momentu, keď na svetelnej tabuli svietilo skóre 11:11. Od stavu 12:13 z pohľadu Slovákov päťkrát v sérii bodovali ruskí volejbalisti a vypracovali si pohodlný náskok - 18:12. Slováci po Nemcovej ulievke znížili na 15:18, Rusi však tromi bodmi za sebou odskočili na 21:15. Po chybe smečiara Chrtianskeho na podaní si hostia vybojovali druhý set - 25:17.

V úvode tretieho setu Slováci znížili po Chrtianskeho útoku na 2:3. Ruskí hráči si postupne vypracovali vedenie 8:3. Slováci bodovali po Patákovom útoku - 5:9. Rusi vyhrávali 13:6, no slovenskí reprezentanti po nepresnostiach súpera znížili na 9:13. Počas druhého technického oddychového času viedli hostia s prehľadom 16:10. Po priamom bode z podania Kmeťa slovenskí volejbalisti stiahli náskok súpera - 14:18. Ruská chyba na podaní znamenala skóre 18:22 z pohľadu Slovenska. Stretnutie uzavrel útokom univerzál Michajlov - tretí set získali Rusi 25:20.