Prieskum: Do parlamentu by sa dostalo šesť strán, Smeru-SD podpora klesla

Aktualizované:
Prieskum: Do parlamentu by sa dostalo šesť strán, Smeru-SD podpora klesla
Zdroj foto: SITA
Na základe aktuálneho prieskumu verejnej mienky agentúry Focus by sa do parlamentu dostalo šesť politických strán. Najsilnejšou naďalej ostáva Smer-SD, avšak ten si oproti máju pohoršil o 4,6 percenta na aktuálnych 36,2 percenta.

Vyššej podpore voličov sa teší KHD s 11,9 percentami (10,8 percenta), SDKÚ-DS s 8,1 percentami (7,3 percenta), Most-Híd so 7,1 percentami (6,1 percenta) a SaS s 5,9 percentami. Liberálov v máji ľudia do parlamentu neposunuli, keďže s 3,9 percentami vtedy neprekročili stanovenú päťpercentnú hranicu. Plénum by dopĺňali aj zástupcovia OĽaNO so 7,5 percentami oproti 7,8 percenta spred štyroch mesiacov.

Naopak, poslanecké kreslá by na základe septembrového prieskumu nezískala NOVA. Kým v súčasnosti by jej hlas odovzdalo 4,6 percenta respondentov, v máji to bolo 5,1 percenta.

Rovnakú podporu v septembri zaznamenalo aj SMK a iba o 0,1 percenta nižšiu SNS (4,5 percenta).

Agentúra FOCUS uskutočnila prieskum v dňoch 27. augusta až 2. septembra na vzorke 1079 respondentov nad 18 rokov. Odpovedali na otázku Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, ktorej z kandidujúcich strán by dali svoj hlas. Vyše 19 percent opýtaných by nešlo voliť a takmer 14 percent nevedelo alebo nechcelo odpovedať.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá