Primátor Martina A. Hrnčiar bude na kandidátke strany Most-Híd

7.11.2011 12:02 | zdroj: SITA, foto: TASR
Primátor Martina A. Hrnčiar bude na kandidátke strany Most-Híd

Článok bol aktualizovaný:

  • Zdieľať

Primátor Martina Andrej Hrnčiar bude kandidovať v parlamentných voľbách na kandidačnej liste strany Most-Híd. Dnes to Hrnčiar oznámil na tlačovej besede spolu s predsedom strany Bélom Bugárom.

Vložiť video

Ten ocenil najmä projekt transparentnosti v Martine. Taký projekt by mal podľa neho fungovať aj na štátnej úrovni. „Preto sme mu ponúkli miesto na kandidátke,“ zdôvodnil Bugár. Hrnčiar má posilňovať práve túto časť programu strany.

Hrnčiara som si nevšimol len teraz. Pán primátor je zodpovedný človek, som presvedčený, že bude stabilným členom nášho klubu,“ dodal.

Hrnčiarovi pred niekoľkými týždňami nenapadlo, že bude na kandidátke Most-Híd. „Presvedčili ma dva rozhovory s Bugárom,“ uviedol s tým, že mu zarezonovala najmä Bugárova veta: „Čo by sa dalo urobiť pre Slovensko?

Hrnčiar sa netají osobným dlhoročným priateľstvom s ministrom financií a podpredsedom SDKÚ-DS Ivanom Miklošom. O kandidatúre mu povedal, ale povolenie si nepýtal. Zdôraznil, že má v mestskom zastupiteľstve problémy s SDKÚ-DS, ktoré kritizuje všetky jeho kroky. Najmä má ísť o poslanca NR SR Stanislava Janiša. V posledných komunálnych voľbách Hrnčiara svojim voličom odporučil voliť Smer-SD.

Jediný predseda Smeru-SD Robert Fico správne vyhodnotil situáciu v Martine. Fico vyhodnotil, že nemajú takú osobnosť, ktorá by mi konkurovala,“ povedal.

Hrnčiar bol donedávna aj funkcionárom Matice slovenskej. Členstva sa listom vzdal, lebo Matica je kultúrna ustanovizeň, ktorá nemá byť spájaná s politikou. Hrnčiar prijal kandidatúru aj pre osobu Bugára. „Vnáša do slovenskej politiky zmierlivosť a pokoj,“ konštatoval.

Presvedčilo ho, že nechceli, aby bol členom strany. Bugár tvrdí, že má ďalšie rokovania aj s inými osobnosťami. Minulý týždeň Most-Híd predstavil ako osobnosť na kandidátke do volieb poslanca NR SR Františka Šebeja, ten za Bugárovu stranu kandidoval aj v roku 2010. Predčasné parlamentné voľby budú 10. marca 2012.

 

Pozrite si tlačovú konferenciu strany Most-Híd:

Vložiť video