Slovenskí futsalisti zdolali Nórsko a živia nádej na priamy postup na ME

TASR, TA3
28.3.2013 23:17

Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila vo štvrtkovom dueli 2. skupiny kvalifikácie ME 2014 v bratislavskej HANT Aréne nad Nórskom 4:3 (2:1) a pred záverečným hracím dňom živí nádej na priamy postup.

Zverenci trénera Jána Janíka si po dni voľna zmerajú sily v sobotu 30. marca o 19.00 h s Azerbajdžanom, ktorý je so šiestimi bodmi lídrom skupiny a na udržanie vedúcej pozície mu stačí aj nerozhodný výsledok s usporiadateľom miniturnaja. Ak by však Slováci v sobotu zabodovali naplno, postúpili by na ich prvý veľký šampionát.

Priamo na finálový turnaj ME do Belgicka sa prebojuje sedem víťazov skupín. Mužstvá z druhých miest plus jeden najlepší z tretieho zohrajú v septembri dvojkolovú baráž o zvyšné štyri miestenky na ME. Tucet účastníkov šampionátu uzavrú usporiadajúci Belgičania.

sumár - 2. skupina:
SR - Nórsko 4:3 (2:1)
Góly: 13. Bahna, 14. a 30. Haľko, 38. Kozár - 2. Ravlo, 24. Wiseth, 40. Donnem. Rozhodovali: Rakuckij (Bielor.) a Cetin (Tur.), ŽK: Fehérvári
zostavy:
SR: Repa - Rafaj, Kozár, Mikita, Haľko - Rick, Brunovský, Drahovský, Fehérvári, Kyjovský, Bahna, Bartošek
Nórsko: Rakvaag - Saether, Skaga, Ravlo, Sortevik - Egholm, Achrifi, Donnem, Wiseth, Moen, Ahmed, Valoy, Espegren (Nordtun)

Nóri sa šokujúco ujali vedenia gólom z druhej minúty, keď nástupca potrestaného Gašparoviča Repa nestačil na strelu Ravloa. Vo zvyšku prvého polčasu sa však severania prevažne iba zúfalo bránili, ale až v 13. minúte zbavil Rakvaaga kúzla Bahna a o 79 sekúnd aj kanonier Haľko.

Po zmene strán vyrovnal Wiseth a začínalo sa odznova. V 30. minúte Haľko po prihrávke Mikitu opäť naklonil misky váh na stranu domáceho favorita. Nóri vyskúšali hru v power play, ale vyrovnania sa nedočkali. Naopak, v 38. minúte Kozár posadil svoj tím prvýkrát do dvojgólového trháku a kontaktný zásah Nórov už prišiel neskoro.

ďalší výsledok:
Bosna a Hercegovina - Azerbajdžan 2:3 (2:2)
Góly: 9. S. Novoselac, 14. Kahvedžič - 8. Farzalijev, 12. Alves, 36. S. Novoselac (vlastný)