Fico: Dohoda s US Steel je blízko

Slovenská vláda a predstavitelia US Steel sú podľa Úradu vlády (ÚV) SR blízko k dohode o zotrvaní oceliarskeho gigantu v Košiciach. Vyplýva to zo záverov dnešného rokovania oboch strán v centrále US Steel v Pittsburghu.

"Sme na správnej ceste. V najbližších hodinách musia experti oboch strán dotiahnuť niektoré detaily. Ak sa to podarí, môžeme tento týždeň, dokonca možno už zajtra, oznámiť zamestnancom US Steel v Košiciach a ich rodinám dobrú správu," povedal premiér Robert Fico.

Aj najvyšší predstaviteľ spoločnosti US Steel John Surma pevne verí, že od úspešného záveru rokovania nedelí obe strany veľa času. "Slovenská vláda i US Steel vyvinuli v posledných týždňoch maximálne úsilie pre zachovanie našej spoločnosti na Slovensku. Chcem oceniť profesionalitu a korektnosť z oboch strán," doplnil.

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) v nedeľu (24.3.) ráno odcestoval do USA na rokovanie s predstaviteľmi spoločnosti US Steel, ktoré sa začalo dnes v centrále firmy v americkom Pittsburghu o 8.00 h miestneho času. Premiéra na ceste sprevádza minister financií Peter Kažimír aj šéf rezortu životného prostredia Peter Žiga.
Správy o plánovanom odchode amerických oceliarní z východu Slovenska sa v médiách objavili začiatkom tohto roka. Dôvodom mali byť predovšetkým náklady spoločnosti v súvislosti s energiami a legislatívou EÚ v oblasti životného prostredia, ktoré si vyžadujú vysoké dodatočné investície.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá