Focus: Smer-SD si mierne polepšil

Aktualizované:
Keby sa parlamentné voľby konali v prvej polovici marca, so ziskom 36,8 percenta hlasov by v nich zvíťazila strana Smer-SD. Vyplýva to z výsledkov prieskumu verejnej mienky agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil v dňoch 6. až 12. marca na vzorke 1002 respondentov starších ako 18 rokov.

Oslovení odpovedali na otázku: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?"

Na druhom mieste skončilo KDH (10,2 percenta), nasleduje SDKÚ-DS (9,4 percenta), OĽaNO (8,3 percenta), SaS (6,8 percenta), Most-Híd (5,6 percenta) a ako posledná by sa do parlamentu dostala Nová väčšina Daniela Lipšica (5,1 percenta).

Pred bránami zákonodarného zboru by skončili SMK (4,3 percenta), SNS (3,7 percenta) aj KSS (2,2 percenta). Ostatné strany alebo hnutia by dostali menej ako dve percentá hlasov.

Oproti februárovému prieskumu agentúry Focus si mierne polepšili Smer-SD (o 2,2 percentuálneho bodu) aj SDKÚ-DS a Most-Híd (obe o 0,5 percentuálneho bodu). Ostatné strany si pohoršili.

Viac ako pätina (21,2 percenta) respondentov by nešla voliť a 16,9 percenta odpovedalo "neviem", resp. "nechcem odpovedať".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá