Údajný šéf jakšíkovcov je na slobode

Aktualizované:
Údajný šéf jakšíkovcov je na slobode
Zdroj foto: SITA
Údajný šéf skupiny jakšíkovcov Libor J. je na slobode, súd ho prepustil z väzby. Libora J. totiž Okresný súd Bratislava 18. marca oslobodil spod všetkých troch skutkov obžaloby v jednej z dvoch káuz, v ktorých figuroval. Rovnaký verdikt vyniesol aj nad jeho spoluobžalovaným Mariánom S.

„Nakoľko dokazovaním nebolo preukázané, že skutky sa stali, ako je uvedené v obžalobnom návrhu,“ vysvetlil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Admačiak. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, obžalovaní sa síce vzdali odvolania, ale generálnej prokuratúre ešte plynie zákonná lehota na prípadné odvolanie. „Obžalovaný L. J. bol v zmysle obligatórnych ustanovení Trestného poriadku, nakoľko súd rozhodol oslobodzujúcim rozsudkom, ihneď prepustený z väzby na slobodu," dodal Adamčiak.

Libor J. a Marián S. čelili obžalobe z vydierania. V jednom prípade im prokuratúra pripisovala, že v auguste 2010 donútili vyhrážkami poškodeného Milana B., aby s nimi išiel na notársky úrad a podpísal dlžobný úpis dlhu vo výške 51 500 eur. Vzniknúť mal predchádzajúcou pôžičkou na základe ústnej dohody, ktorú si ale podľa obžaloby Milan B. v skutočnosti od Libora J. nevzal.

V polovici septembra potom obaja obžalovaní podľa obžaloby prišli za poškodeným a predložili spomínanú notársku zápisnicu. Žiadali ho, aby dlh splatil predajom rodinného domu jeho priateľky. Libor J. údajne Milana B. udieral do sánky, potom mu vraj Marián S. podal pištoľ. Do miestnosti zavolali aj priateľku poškodeného. Pýtali sa ich, či im to stojí za problémy, že im urobia zo života peklo, že o nich všetko vedia. O pár dní poškodení vyplatili údajný vyše 50-tisícový dlh.

V druhom prípade dvojica obžalovaných podľa prokuratúry vydierala architekta, aby vrátil polovicu honorára, súvisiacu s rekonštrukciou kaviarne, a to necelých dvetisíc eur. Údajne padli vyhrážky, že ak nevráti polovicu, bude musieť dať späť celý honorár, lebo mu podpália auto. Architekt im požadovanú sumu nezaplatil. Libor J. aj Marián S. od začiatku obvinenia odmietajú.

Libor J., Marián S. a ďalší traja muži už dlhšie figurovali aj v obžalobe v ďalšej kauze vydierania a nebezpečného vyhrážania. V jednom prípade ide o údajné problémy, ktoré mal so skupinou architekt Igor Z., ktorý vystupoval ako poškodený aj v už spomínanom prípade.

Libor J. bol vraj nespokojný s jeho prácou počas rekonštrukcie jeho kaviarne. V ďalšom prípade tejto staršej obžaloby figuruje ako poškodený muž, ktorý predával pozemky na strednom Slovensku drahšie, ako ich kupoval, čo sa nepáčilo Liborovi J. Mužovi vybuchol dom. Od ďalšieho poškodeného si údajne skupina vyžiadala dlžobný úpis, lebo ho podozrievali, že dal tip na krádež auta jedného ich známeho.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá