Skaličania neprelomili streleckú smolu, rozhodne siedmy zápas

17.3.2013 20:59

Skaličanom sa do konca zápasu nepodarilo prelomiť streleckú smolu, a tak o postupujúcom do semifinále rozhodne až utorkový duel na piešťanskom ľade.

Hokej - Tipsport extraliga 2012/2013 - štvrťfinále Slovnaft play-off - šiesty zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) - stav série 3:3
Góly: 7. Mertel (Chylo, V. Urban), 28. S. Saliji (Haring, T. Melichárek), 44. T. Melichárek (S. Saliji)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, 4057 divákov
Zostavy
Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Vyrůbalík, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, Šátek - Bezúch, Klejna, J. Jurík
Piešťany: Tomek - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, V. Urban, Bučka, A. Kolník - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Chylo, Mertel, Stupka - Šišovský, M. Toman, Haring

Hneď v úvodných minútach zápasu si domáci zahrali presilovú hru. V nej Bobček našiel krížnou prihrávkou pred bránkou voľného Laža, s jeho strelou si však Tomek i so šťastím poradil. Následne zoči-voči brankárovi hostí neuspel ani Holovič. Na opačnej strane ohrozil Lipovského Henrich Ručkay. V 7. min sa Piešťany zásluhou dôrazného Mertela ujali vedenia. O tri minúty neskôr mal vyrovnanie na hokejke Pálffy, no ani na dvakrát neprekonal Tomeka. Záver tretiny bol poznačený častými vylúčeniami, početnú výhodu sa však nepodarilo využiť ani jednému tímu.

Aj v druhej tretine to bol rýchly hokej, s príležitosťami na oboch stranách. V domácom tíme sa z bezprostrednej blízkosti nepresadil Holovič, u hostí v obdobnej situácii neuspel Henrich Ručkay. V 27. min strelou z otočky nevyrovnal Pálffy. O pár sekúnd neskôr naopak hostia viedli už 2:0: Haring našiel úplne voľného Salijiho, ktorý pohotovou strelou prekonal Lipovského. V 36. min vyskúšal Tomekovu pozornosť Stieler, následne to hneď z vhadzovania skúšal Holovič. V 37. min sa stret medzi Haringom a Vyrůbalíkom skončil nešťastne, piešťanský útočník opustil ľadovú plochu na nosidlách.

V 44. min našiel Saliji pri pravej žŕdke voľného Melichárka a bolo 0:3. O tri minúty neskôr chýbali milimetre, aby Kutálkov teč skončil v bránke Piešťan. Sedem minút pred koncom záverečnej tretiny sa v presilovke strelou od modrej čiary nepresadil Saliji, v 56. min minul poloprázdnu piešťanskú bránku Lažo.