Martin prehral vo Zvolene 0:4 a ide do baráže, Košice sú druhé

TASR, TA3
1.3.2013 21:07

Hokejisti MHC Mountfield Martin prehrali v piatkovom zápase predposledného 53. kola slovenskej extraligy na ľade Zvolena 0:4. Definitívne tak obsadia posledné miesto v tabuľke a zahrajú si baráž s víťazom finále I. ligy, v ktorom sa stretnú Michalovce s Bardejovom.

Konečná deviata priečka tak pripadla Žiline, pre ktorú sa v nedeľu sezóna skončí. Vicemajstri z Košíc zdolali na domácom ľade Skalicu 3:1 a poskočili na druhé miesto tabuľky. Na tretiu priečku odsunuli Nitru, ktorá v piatok prehrala v Poprade 0:3.

HC Košice - HK 36 Skalica 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 10. Pašek, 15. Novotný, 35. Jenčík - 5. Jurík. Rozhodovali: J. Konc - Gajan, Tornay, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, 4831 divákov

HKM Zvolen - MHC Mountfield Martin 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 9. Podkonický, 10. Puliš, 22. Čurilla, 51. Jurík, Rozhodovali: Bachúrik, T. Orolin -  Rovenský, Snášel, vylúčení: 3:4 na 2 min, Podkonický (Zvolen) 2+DKZ za napadnutie hráča z lavičky, presilovky a oslabenia: 0:0, 1416 divákov

Dukla Trenčín – MsHK DOXXbet Žilina 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 39. Marosz, 56. Otčenáš – 58. Sýkora. Rozhodovali: Jura, D. Konc – M. Korba, P. Korba, vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1240 divákov

HK Poprad - HK Nitra 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 17. Vandas, 23. Smotrila, 50. Hvila. Rozhodovali: Lokšík, Gašparík - Kalina, Gavalier, vylúčení: 7:8, navyše: Stals  - Bača obaja 10 minút za úder do hlavy a krku, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1335 divákov

ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 6. Urban, 14. Melichárek - 8. Mikolášek, 23. Macík, 63. Češík. Rozhodovali: Jonák, Štefík - Holienka, Zvrškovec, vylúčení: 2:4, navyše: Bambúch (Banská Bystrica) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1610 divákov